Menu

Beauty Medica - Dzięki serii zabiegów depilacji laserowej w Beauty Medica możesz trwale pożegnać się z niechcianym owłosienia.

Endermologia

Jak to działa:
Endermologia Najlepsze efekty mogą osiągnąć osoby decydujące się na serię zabiegów w przypadku chęci zwalczenia cellulitu, modelowania sylwetki i wyszczuplenia ciała. Cellulit to tkanka składająca się z nienaturalnie rozrośniętych i nierównomiernie rozlokowanych w ciele komórek tłuszczowych obrośniętych tkanką włóknistą. Te uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne, co prowadzi do niedotlenienia i powstania obrzęków. Zalegające komórki tłuszczowe namnażają się i tworzą fałdy tłuszczowe. Endermologia może powstrzymać powstawanie cellulitu, ale też cofnąć istniejące już efekty tego procesu. Taki zabieg dotlenia skórę i przyspiesza krążenie, dzięki czemu pobudza proces samoistnej odnowy biologicznej. Dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej usuwa toksyny i tłuszcz. Endermologia często stosowana jest jako zabieg odmładzający. Zabieg intensywnie pobudza komórki tkanki łącznej do produkcji białek młodości – kolagenu i elastyny. Te substancje odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Endermologia może być stosowana na twarzy, szyi oraz dekolcie. Dzięki temu możliwe jest wygładzenie drobnych zmarszczek, poprawa konturów ust, twarzy i oczu, a także poprawa elastyczności oraz ogólnej kondycji skóry twarzy.

Endermologia Jak wygląda zabieg:
Zabieg jest bezbolesny. Pacjentka powinna ubrać się w przylegający do ciała kombinezon, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. Jest ona sterowana komputerowo i składa się z dwóch niezależnie pracujących rolek i komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie między rolki głowicy zostaje wciągnięty fałd skórny, przybierający kształt fali. Skóra roluje się od zewnątrz do wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest oddziaływanie na głęboko położone warstwy skóry, a tkanki pobudzane są do procesu regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała, na której się go wykonuje – na twarzy powinien być delikatny, natomiast okolice brzucha i ud mogą być masowane aktywniej.

Endermologia Endermologia - inne efekty:
Endermologia, tak jak inne rodzaje masażu, wpływa nie tylko na stan skóry i mięśni, ale też na samopoczucie pacjenta. Podczas tego zabiegu w organizmie wydzielają się endorfiny, a dzięki temu możliwe jest zmniejszenie odczuwania bólu i wyzwolenie uczucia odprężenia i szczęścia. Ten rodzaj masażu wspomoże walkę z obrzękami, ponieważ reguluje przepływ limfy oraz krwi w organizmie, a także z bólami mięśni, kości i stawów. Może być też korzystna w przypadku leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien.

Przeciwskazania:
Endermologia, choć przynosi pacjentom wiele dobrego, oddziałuje na głębokie warstwy skóry, dlatego nie może być stosowana u wszystkich. Ten typ masażu nie może być stosowany u pacjentów z dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną, zapaleniem żył czy aktywną chorobą nowotworową. Endermologii nie powinni poddawać się pacjenci z bolesnymi żylakami lub skłonnością do ich tworzenia się. Przeciwwskazaniem do zabiegów endermologii jest przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Niezalecane jest również wykonywanie tego zabiegu w trakcie ciąży i karmienia piersią. Skutkiem ubocznym tego rodzaju masażu mogą być niewielkie siniaki powstające w masowanych obszarach i negatywny wpływ na istniejące już żylaki.