Menu

Beauty Medica - Dzięki serii zabiegów depilacji laserowej w Beauty Medica możesz trwale pożegnać się z niechcianym owłosienia.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

ZABIEG
Fotoodmładzanie to zabieg ekspresowy – trwa od 20 do 60 minut i stosunkowo mało inwazyjny, dzięki czemu nie powoduje wyłączenia z normalnego trybu życia. Następnego dnia po zabiegu można wykonywać codzienne czynności. Można również nakładać makijaż. Zabieg fotoodmładzania polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Urządzenie emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie. Rozpoczyna się od konsultacji z kosmetologiem. Następnie na skórę nakładany jest zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. We właściwej części zabiegu specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.

EFEKT
Fotoodmładzanie najlepsze efekty daje po przeprowadzeniu serii (4-6) zabiegów, wykonywanych co 2-3 tygodnie,. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa stanu skóry. Fotoodmładzanie zmienia jakość skóry, a nie jej ilość. W skórze zachodzą procesy naprawcze i lecznicze. Zwiększa się ilość kolagenu (I i III), elastyny i innych ważnych dla zdrowia skóry substancji (kolagenaza, receptor hialuronowego prokolagenu). Każde kolejne fotoodmładzanie wykonywane jest na innej głębokości, dlatego też pełny efekt można uzyskać dopiero po zakończeniu całej serii. Zwykle zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Fotoodmładzanie bowiem wysusza skórę.

Fotoodmładzanie W przerwach miedzy kolejnym seriami naświetleń należy poddać więc ją zabiegom głęboko nawilżającym, odżywczym i dotleniającym. Fotoodmładzanie polecane jest szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. W efekcie skóra się napręży, będzie gładsza i delikatniejsza. Przed przystąpieniem do zabiegu nie wolno opalać się 4-6 tygodni przed, pomiędzy zabiegami i 4-6 po serii zabiegów.

Przeciwwskazania do zabiegu Fotoodmładzania:
- ciąża
- opalenizna (4-6 tygodnie przed zabiegiem)
- stosowanie kremu z retinolem i witaminą C (przestać używać przez 2 tygodnie przed zabiegiem)
Fotoodmładzanie - leki światłouczulające
- zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
- spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
- cukrzyca
- bielactwo, łuszczyca
- peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- obecna opryszczka
- aspiryna (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
- krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)

Zasady postępowania po Fotoodmładzaniu:
zabiegi należy powtarzać co 2-3 tygodnie -wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.
nie opalać się – bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez jeden miesiąc po zabiegu.

Przez kilka dni po zabiegu: nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem, nie drażnić skóry w okolicy zabiegu, 2-3 razy dziennie stosować krem Alantan, Bephanten lub Panthenol (celem intensywnego natłuszczania skóry) każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg. Może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu. zarówno zaczerwienienie jak i opuchlizna ustępują po kilku godzinach. po zabiegu usuwania naczynek lub przebarwień, mogą wystąpić niewielkie strupki które utrzymują się do ok. 7 dni po zabiegu.