Menu

Beauty Medica - Dzięki serii zabiegów depilacji laserowej w Beauty Medica możesz trwale pożegnać się z niechcianym owłosienia.

Kriopoliza

Kriopoliza 1. Co to jest?
Kriopoliza to najnowsza i najskuteczniejsza technologia bezinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Ta zaawansowane metoda opierająca się na schładzaniu tkanki tłuszczowej powoduje rozpad lipidów. Warto zauważyć, że dzieje się to zgodnie z naturalnymi procesami metabolicznymi opierającymi się na działaniu urządzenia do redukcji tkanki tłuszczowej.

2. Krótka historia odkrycia.
Kriolipoliza została odkryta i opisana naukowo przez dermatologów w 2008 roku. Przyczynili się do tego dr. med. Dieter Manstein, a także dr med. R. Rox Anderson związani z Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital w Bostonie - harwardzkiej filii Szkoły Medycznej. Zaprezentowali oni wiele ciekawych wniosków podczas badań w kontrolowanych warunkach w laboratorium, gdzie odkryli, że komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą pozostają wrażliwsze na działanie niskiej temperatury niż tkanki otaczające te struktury tłuszczowe. Dzięki tym badaniom dowiedli, że lipidy znajdujące się w komórkach tłuszczowych ulegają krystalizacji w wyższych temperaturach, w porównaniu do komórek, które zawierają wodę. Właśnie dlatego kriolipoliza przyczynia się do niszczenia jedynie komórek tłuszczowych i jest bezpieczna dla innych struktur takich jak; nerwy, warstwy skóry oraz mięśnie. Nie byłoby to jednak możliwe bez właściwego urządzenia do redukcji tkanki tłuszczowej.
Rezultaty tych badań przyniosły bardzo istotne wnioski. Na tej podstawie wiemy, że kontrolowane, skierowane w konkretne miejsce chłodzenie tkanki powoduje redukcję tłuszczu znajdującego się pod skórą, co ważne, bez degradacji jej warstwy. To ważne odkrycie zostało opracowane oraz opatentowane, a co za tym idzie pozwoliło na stworzenie nowoczesnej technologii opierającej się na nieinwazyjnym zabiegu o nazwie kriolipoliza. Jest ono możliwe do przeprowadzenia z użyciem urządzenia do redukcji tkanki tłuszczowej KRIOLPOL-HT.

3. Jak to działa?

Przed zabiegiem:
Kriopoliza

W trakcie zabiegu:
Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.
Kriopoliza

Po zabiegu:
1-2 dzień – początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały – ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.
Kriopoliza

2-7 dzień – intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej.
Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu , gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.
Kriopoliza

W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu.
W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.
Kriopoliza

Reasumując: naturalną odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w jego trakcie dochodzi do oczyszczenia z uszkodzonych martwych komórek.
Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega dwuetapowo:
bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

4. Dla kogo kriopoliza?
Kriolpoliza rewelacyjnie modeluje sylwetkę. Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.
Kriopoliza

5. Przebieg zabiegu
a. Na miejsce przeznaczone do zmrożenia nakładamy specjalnie do tego przystosowane membrany antyzamrożeniowe - nasączone są one kombinacją składników, które skutecznie chronią klienta przed zasinieniem i odmrożeniami.
b. Przykładamy głowice zamrażające -w przypadku urządzenia Kriolpol HT od MIMARI, dzięki systemowi monitorującemu działanie urządzenia w czasie rzeczywistym możliwa jest praca jednocześnie dwoma głowicami. Oziębiamy większy obszar zabiegowy, co gwarantuje lepsze efekty zabiegowe.
Kriopoliza c. Włączamy zasysanie, a chwilę później chłodzenie. Jeden zabieg trwa 45-60 minut.
d. Podczas zabiegu początkowo pojawia się uczucie silnego zmrożenia, miejscowe drętwienie. Po paru minutach zabieg staje się całkowicie nieodczuwalny. Klient może się zrelaksować, może też mieć wykonany inny zabieg.
e. Po zabiegu skórę należy przemyć letnią wodą (15-30°C), można też zastosować letni kompres.
f. Miejscua zabiegowego nie należy stymulować innymi zabiegami przez trzy tygodnie.

Ostateczny efekt
Efekt redukcji tkanki tłuszczowej jest w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy i co najważniejsze, zamrożone komórki tłuszczowe w 100 % zostają usunięte z organizmu i nie podlegają regeneracji..

6. Przeciwskazania do zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu: -choroby nerek, serca i wątroby; - ciąża, menstruacja; - miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory; - miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno; - zabiegu nie należy przeprowadzać w połączeniu z innymi metodami stymulacji zimnem; - choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, rzadziej stóp); - ostra pokrzywka pod wpływem zimna