Menu

Beauty Medica - Dzięki serii zabiegów depilacji laserowej w Beauty Medica możesz trwale pożegnać się z niechcianym owłosienia.

Laserowe zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek Opis zabiegu:
Zabieg zamykania naczynek jest stosunkowo krótki i w pełni bezpieczny. Na miejsce poddawane zabiegowi nakładamy specjalny żel posiadający właściwości przewodzące i chłodzące. Następnie ustawiamy parametry urządzenia – dobranie indywidualnie dla każdego Klienta. Nie ingerujemy mechanicznie w tkankę a jedynie dotykamy głowicą IPL miejsc, w których jest otwarte naczynko. Pod wpływem impulsu świetlnego dochodzi do miejscowego przegrzania i zniszczenia pękniętego naczynka. Następnie w ciągu kilku-kilkunastu dni regeneruje się ono, zamyka i uszczelnia. Laserowe zamykanie naczynek jest najbardziej skuteczne w przypadku naczynek położonych płytko pod skórą (np. na twarzy, nogach, innych częściach ciała). Zamykanie naczynek przy pomocy intensywnych impulsów świetlnych jest również bardzo skuteczne w przypadkach pajączków naczyniowych. Przy większych naczyniach położonych w głębokich warstwach skóry (żylakach) polecamy wizytę u lekarza.

Zamykanie naczynek Działanie lasera:
Światło IPL przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej. Po spotkaniu się z czerwonym barwnikiem krwi (hemoglobiną) zmienia się w energię cieplną powodując zniszczenie pękniętego naczynka. Następnie regeneruje się ono, obkurcza i zamyka. Dzięki tej metodzie nie dochodzi do uszkadzania innych struktur i tkanki, nie pozostają więc blizny. Niektóre zmiany żylne zwłaszcza na kończynach wymagają kilku naświetleń aby przynieść pożądane efekty. Zależy to w dużej mierze od kalibru naczyń, ich gęstości i głębokości. Raz zamknięte naczynko jest już zniszczone na zawsze. Potrzeba jedynie czasu, żeby uległo naturalnemu wchłonięciu przez organizm, przez co stanie się niewidoczne

Zamykanie naczynek Przygotowanie do zabiegu:
-Nie należy opalać się (zarówno na słońcu, jak i w solarium) przed planowanym zabiegiem, w przypadku mocnej opalenizny nawet do miesiąca przed wizytą. Opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej.
-W przypadku stosowania kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi, należy je odstawić na miesiąc przed planowanym zabiegiem
-Nie przyjmować leków i ziół fotouczulających tj. np. dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp oraz soków z beta karotenem na tydzień przed planowanym zabiegiem.
-1 tydzień przed zabiegiem nie stosować peelingów, mikrodermabrazji.
- Kilka dni przed zabiegiem nie stosować kremów samoopalających, rozjaśniających oraz produktów perfumowanych
-Na 24 godziny przed zabiegiem unikać kontaktu z mocno chlorowaną wodą (np. basen)
-Na 24 godziny przed zabiegiem nie używać kremów z filtrem UV,
-Nie pić alkoholu w dniu zabiegu
-Nie przyjmować środków antydepresyjnych
-Nie można przyjmować antybiotyków przez dwa tygodnie przed zabiegiem

Zamykanie naczynek Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z Naszą Kliniką w celu uzyskania szczegółowych informacji i sprawdzenia przeciwskazań.
Bezpośrednio przed zabiegiem:
-Skóra powinna być umyta i niczym nie smarowana (bez makijażu)
-W dniu zabiegu należy wypić około 1.5-2 litry wody, w celu lepszego nawilżenia skóry.
-Nie przyjmować środków przeciwbólowych (ani żadnych środków zawierających paracetamol lub ibuprofen)

Zamykanie naczynek Po zabiegu:
Należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała. Przy ryzyku ekspozycji na słońce używać kremów do opalania z wysokim filtrem (od 30SPV) przez około 4 tygodni od wykonania zabiegu.Nie zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki), chronić skórę przed mrozem.Unikać picia alkoholu, ostrych przypraw, mocnej herbaty i innych środków rozszerzających naczynka.Unikać gorących kąpieli i sauny,stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji, które uszczelniają i wzmacniają śródbłonki naczyń włosowatych oraz przyjmować : wit.C, rutynę, wyciąg z kasztanowca.

Zamykanie naczynek Przeciwskazania:
-Ciąża, karmienie piersią,
-Choroby skóry np. bielactwo, łuszczyca,
-Opryszczka
-Nadwrażliwość skóry na światło,
-Nowotwory skóry, cukrzyca, epilepsja,
-Implanty wewnątrz ciała
-Leczenie retinoidami (należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem),stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy
-Stany zapalne skóry
-Pokrzywka mechaniczna

Zamykanie naczynek Czas trwania zabiegu:
W zależności od liczby i wielkości naczynek, trwa od kilkunastu minut do około 1 godziny.

Częstotliwość wykonywania zabiegu:
Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Efekty każdego zabiegu widoczne są stopniowo. Przy małych naczynkach wystarcza od jednego do dwóch zabiegów. W przypadku większych powierzchni może istnieć potrzeba powtórzenia zabiegu od 3 do 5 razy w odstępach 3-6 tygodniowych.